Pámbu nás nemiluje

Pavel Jurutka

Pámbu nás nemiluje. Už od začátku.

V sobotu tedy, šestého dne existence všehomíra vypadl Mu z rukou první prototyp. A hned Mu taky bylo jasné, že to takhle nechat nemůže. Pámbu pozoroval tu věc tak zamračeně, až Nebe potemnělo a dole se z toho rozpršelo. Hlavu držel v dlaních stejně nešťastně, jako úředník na prahu nového pracovního dne. Podivný shluk bílkovin sice tvarem připomínal dnešní muže, na rozdíl od nich byl ale celkem k ničemu. Hleděl jen tupě do oblak a neměl tušení, co si se sebou počít, co si počít se všemi těmi údy visícími bezvládně podél neduživého těla. A to mělo ještě k těm údům přibýt srdce. A duše a mozek.

3.3.2012 v 10:46 | Karma článku: 13.81 | Přečteno: 948 | Diskuse

Pavel Jurutka

Měl Pámbu tatínka?

Se sobotou si lidstvo nikdy nevědělo rady. Kdysi se v sobotu normálně pracovalo, ale to už si dnes skoro nikdo nepamatuje. Pak byly ještě chvilku pracovní soboty, to abychom předehnali západ, jenže kdosi zvedl hlavu od lopaty a uviděl paty západu tak daleko za horizontem, že pracovní soboty skončily. A protože na nicnedělání máme neděli, což si chlapi nevymysleli, milé dámy, zůstala sobota jako podivné dědictví, o které nikdo nemá zájem a do dneška není v sobotu ráno jasné, co se do večera semele.

16.2.2012 v 16:10 | Karma článku: 20.55 | Přečteno: 1087 | Diskuse
Počet článků 264 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 3570

Česko, Morava, Slovensko, Plzeňské, volejbal,Tatry, Beskydy, běhání, běžky, lidé kolem, dobrá káva, makový frgál...pro to všecko a mnoho dalšího je třeba neusnout na vavřínech a bránit svobodu co to jde..

Najdete na iDNES.cz